Lütfen resimleri görüntüleyiniz

Değerli İş Ortağımız,

e-Defter dosyalarının Gelir İdaresi Başkanlığı sistemlerine otomatik olarak aktarılabilmesine yönelik çalışmalarımız kapsamında daha önce 25 Aralık 2020 tarihinde eLogo Özel Entegratörlük Portalına (efatura.elogo.com.tr) “e-Defter dosyalarım saklanmak üzere Gelir İdaresi Başkanlığı ile paylaşılsın” parametresi eklenmiş, parametreyi ‘Evet’ yaparak GİB sistemine otomatik gönderimin tercih edilebilmesi sağlanmıştı.

Parametre güncellendikten sonra sistemimize yüklü/yüklenecek olan Ocak, Şubat ve Mart 2020 dönemlerine ait e-Defter dosyalarının 5 Ocak 2021 tarihi itibariyle otomatik olarak Gelir İdaresi Başkanlığı ile paylaşılacağını duyurmuştuk.
Ancak güncel durumda Gelir İdaresi Başkanlığı servislerinde gerekli çalışmaların tamamlanamaması sebebiyle otomatik defter gönderimleri şu an için yapılamamakta, Başkanlık sistemlerinde ilgili çalışmanın tamamlanması beklenmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafında ilgili çalışma tamamlandığında ayrıca bilgilendirme de yapılacaktır.

eLogo Özel Entegratörlük Portalı üzerinden ilgili parametrenin nasıl güncellenebileceğini izlemek için tıklayınız.

Süreçle ilgili sıkça sorulan sorular için tıklayınız.

Saygılarımızla,
eLogo

Lütfen resimleri görüntüleyiniz Lütfen resimleri görüntüleyiniz Lütfen resimleri görüntüleyiniz Lütfen resimleri görüntüleyiniz Lütfen resimleri görüntüleyiniz

wwww.elogo.com.tr | 0850 281 61 21